Taşınırken mobilyalar

Taşınırken Mobilyalar Nasıl Korunur?

Beytullah Saridemir

Taşınırken Mobilyalar Nasıl Korunur?

Bir evden diğerine geçme süreci de taşınmak üzere olan kişiye çeşitli zorluklar çıkarmaktadır. Mobilya parçalarının büyük kısmı oldukça iri, ağır ve sağlam görünüşlerine ve renklerine göre hassas sarılması ve taşınması gerekmektedir.

Mobilya kaldırma taşımaya hazırlama (envanter, ölçme, değerlendirme, temizleme, sökme ) mobil cihaz ambalajlaması.

Taşınırken Mobilyalar Nasıl Korunur
PAKETLEME HİZMETLERİ

Taşınırken mobilyalar nasıl hazırlanır

Taşınacak mobilyalar koruyucu malzemelerle taşımak için birkaç hazırlık aşamasından geçmeniz gerekecek. Hazırlık aşamasını atlamayın çünkü mobilyanızın taşınması hayati önem taşır. Mobilya hazırlık aşaması, 5 ana adımdan oluşur;

1.Adım

Mobilya Parçalarını Envantere Dökün

Evinizde bulunan tüm mobilya parçaları arasında yataklar, kanepeler, sandalyeler, masalar, komodinler, dolaplar, kitap rafları vb. Tek bir parçayı atlamayın, çünkü yeni eve hangi mobilyanızı taşıtacağınıza karar veriniz. Taşıma bittikten sonra, teslim edilen mobilya parçalarınızı bu envantere bakarak kontrol edip, hepsinin teslim edildiğinden emin olabilirsiniz.

Bu envanteri kullanmak için bir not defteri, bir kalem, tablet veya akıllı telefonunuzu kullanarak daha hızlı kontrol ediniz. Mobilyalarınızı envantere dökerken; mobilya isimlerini yazınız detaylı bir şekilde ve eşyaları boşaltırken mevcut durumu işaretleyin.

2. Adım

Mobilyalarınızı ölçün.

Tüm mobilyalarınızı ciddiye alıyor musunuz?

Uzun süre birikim yaptıktan sonra yeni evinize bir sürü para yatırılır ve taşıma işlemi gerçekleşti. Fakat bir sorun var… Bazı mobilyalar yeni evin kapıları ve koridorlarına sığmıyor, talihsizlik bu ya… Bu gibi bir sorunla karşılaşmamak için, eşyalarınızın ölçüleri ile yeni evinizin ölçülen karşılaştırmalı, eşeği sağlam kazığa içindir J.

Yeni evinizin bir zemin planını gerektirir. Geniş mobilya parçalarından her birinin genişlik, derinlik, yükseklik ve köşegen boyutlarını ölçün ve taşınmadan önce mobilyalarınızın kaderini belirlerken bu ölçümleri dikkate alın.

3. Adım

Mobilyalarınızı tasarlamak.

Taşıma için mobilyalarınızı hazırlarken bu en önemli adımdır. Mobilya dışında görevinde aynı derecede önemli üç amaç sunulacaktır:

 • Herhangi birinin hasar görüp görmediğine bakın için mobilyalarınıza bir göz atın. Durum buysa, bu bilgiler mobilya envanter için kullanın ve hatta hasar gören alanların yakın plan fotoğraflarını çekebilirsiniz.
 • Antika mobilyaların gerekliliği, ambalajlanması ve taşınması için gerekli.
 • Sizinle hangi mobilyalarınız yeni evinize geleceğine veya hangilerini arkada bırakacağınıza karar verin. Bu hayati önem taşır – boyut uygulanır için. Buna değer mi? Çok eskidir, yıpranmış, çok hasarlı ve modası geçmiş parçaları taşımayın. Ayrıca, bir mobilyanın taşınması için iki kez düşünün. Ya da yeni bir evde eşyalarınızı saklamaya koyun ve bir daha asla kullanmayın?

4. Adım

Mobilyalarınızı izleyin

Yumuşak bir bez ile parçalardaki tozları alın. Bu adım için çok fazla zaman harcmayın. Nakliye için mobilyalarınızı sarmaya başlardan önce kaba parçacıklar, kir veya tozlardan arındığından emin olun.

5.Adım

Mobilyalarınızı sökün

Taşınırken mobilyalar hantal parçaları sökmek ve taşınırken daha iyi koruma sağlamak için sökülebilir parçalar ayrı ayrı sarmaktır. Ayrıca, ana mobilya yapısı hafifçe taşınacak ve kamyona monte daha güvenli olacaktır. Mümkün birinde, büyük mobilyalarınızı daha güvenli taşıma deneyimi için sökün.

Çıkıntılı parçalar . Bacaklar, kollar, ekler ya da kanepeler, masalar vb. Süslemeler gibi çıkıntılı parçaları gerektirir. Bazen böyle çıkıntılı parçalar bir parçanın boyutuna büyük çapta bulunur ve bu çizimler dar köşeler ya da dar koridorlarda taşıma işini zorlaştırır.

 • Cam malzemeler . Mümkün profilini, mobilya kapağını seçin, cam raflar veya diğer cam parçaları seçin. Bu kırılacakları ayrı olarak, seçtiğiniz paketleme kâğıdına, patpat sargısına ve battaniyelerle koyun. Daha fazla bilgi için aşağıya bakın.
 • Zarif elemanlar . Mümkünse, süs eşyaları gibi kırılgan unsurlar da ayrılır. Güvenli bir şekilde nasıl yapılacağından emin olun, bu hassas parçalar kesinlikle çıkarmadan korumak en iyisidir – aşağıya bakın.
 • Bağlantılıdır . Hareket eden herhangi bir küçük sabitleme elemanı (cıvata, somun, vida, pul, dübel vb.) Güvenli bir yerde saklayın. Onları ağzı kapalı torbalara koymak ve ardından plastik torbayı ilgili mobilya parçasının içine takmak en iyisidir.

Not 1 : Mobilya parçalarını paketlemeden önce sökmeden önce fotoğrafını çekin. Bu fotoğraflar yeniden birleştirme çalışma alanı boyutu.

Not 2 : Demonte etmeye karar vermeden önce mobilya parçalarının yapım kılavuzlarına bakın.

Not 3:  Çok pahalı veya değerli mobilyalara zarar vermeyin. Sökme çalışma içindir için fazla ise, yardım için deneyimli mobilya taşıyıcılarıyla iletişim geçin.

Mobilya taşımacılığı için ambalaj malzemeleri

Taşıma halindeyken mobilyaları korumak için, doğru uç ve korumak mobilya koruma malzemesine yönelik olacak.

 • Mobilya battaniyeleri . Profesyonel nakliyecilerin bir taşıma altında mobilya ve diğer ev eşyalarını korumak için her zaman kullandıkları kalın battaniyeleriyle tanışmış olabilirsiniz. Nakliye hizmeti aldığınız firmadan bu tür mobilya koruyucu malzemelerden isteyiniz. Sıralamadan battaniyelerin harap olabileceğine dikkat edin.
 • Evinize taşınırken mobilyalarınızı korumak için ucuz karton parçaları kullanın.

Kabarcık Sargısı: Hareket halindeyken mobilyalarınızı korumak için mükemmel bir yoldur, özellikle hassas ve kırılgan mobilya parçaları hareket halindeyken mobilyalarınızı korumak için alınacaktır. Bir ofis sarf malzemesi dükkânından veya gezi ulaşım firmasından birkaç rulo kabarcık sargı alın.

 • Mukavva levhalar, mobilyalarınızın cam yüzeylerini korumak için mükemmel bir yolunuzu kullanın. 

Daha fazla bilgi için: www.tercihevdenevenakliyat.com/erzurum-evden-eve-nakliyat/

0 Comments

  Bir cevap yazın

  More great articles

  Batman Evden Eve Nakliyat

  Batman MS Evden Eve Nakliyat hizmetleri evden eve nakliyat hizmetleri vermektedir. Bütçenize uygun şekilde tüm yurt içinde taşımanızı yapmaktadır. Batman'da…

  Read Story
  MS EVDEN EVE TAŞIMA HİZMETLERİ

  Şehir içi Nakliyat

  Bugünde en çok talep gören işlerden biri de şehir içi nakliyattır. Gerek kısa mesafe gerekse uzun mesafe şehir içi taşınma…

  Read Story

  Kozaklı evden eve nakliyat

  Kozaklı MS NAKLİYAT Kozaklı Evden Eve Taşımacılık 'ta uzman ekibimizle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyarız. Evden Eve Nakliyat'ta…

  Read Story

  Evden Eve Nakliyat

  Şehirler arası ve şehir içi fiyat teklifi alın.
  Arrow-up
  × Hemen Fiyat Teklifi Alın!